Klasická homeopatie

Principy klasické homeopatie byly zformulovány před cca 200 lety německým lékařem Dr. Samuelem Hahnemannem.
Základní princip je: Similia similibus cutentur – podobné se léčí podobným. Každý člověk reaguje na stres (psychický, fyzický) různým způsobem, a tím vytváří individuální obraz. Homeopat pak hledá lék, který se obrazu podobá. Nefunguje to tedy tak, že na jednu nemoc je přesně jeden lék, jak je to často v homeopatii, ne zrovna ideálně, prezentováno.

Jedním z pravidel klasické homeopatie je podávání léku v jednom čase a také komplexní zaměření – na emocionální, mentální i fyzickou stránku člověka. Proto bývá rozhovor s klientem osobní. Diskrétnost a respektování Vašeho soukromí je pro mě samozřejmostí.

Pokud tedy máte zájem o poradenství v oblasti akutních i chronických potíží, ráda Vám pomohu.

Jak probíhá homeopatická léčba?

Homeopatický lék se obvykle podává během jednoho dne (4x denně 3 kuličky). V případě vážnějších kožních problémů nebo při dlouhodobém užívání konvenčních léků se doba užívání homeopatického léku může protáhnout. Je to ovšem velmi individuální a záleží na několika faktorech.

Při homeopatické léčbě je nutné vyhnout se kofeinu (káva, silné čaje, coca–cola, kofola) a silným mentolovým nebo eukalyptovým silicím (aromalampy, mentolové a kafrové masti či náplasti).

Z čeho je vyrobený homeopatický lék?

Z výtažků z rostlin, minerálů, živočichů. Další skupinou jsou nosody a sarcody, které se získávají z tkání, výměšků či orgánů.

Cíl homeopatické léčby

Každý člověk se narodí s určitou úrovní zdraví. Máme celkem čtyři úrovně a několik podúrovní. Miminka se obvykle rodí zdravým rodičům v první nebo na začátku druhé úrovně. Během života se však vlivem stresorů úroveň zdraví snižuje. Cílem homeopatie je vrátit člověka ideálně na úroveň zdraví, ve které se narodil nebo alespoň jeho zdravotní úroveň zlepšit. Základem homeopatie je nepotlačovat symptomy, ale dodat organismu sílu, aby se mohl se stresorem (fyzickým i psychickým) sám vypořádat. Ve chvíli, kdy jsou symptomy potlačeny (např.: antibiotika, paralen, vypálení bradavic, kortikoidy na ekzém,…), se úroveň zdraví zhoršuje a přidávají se chronické problémy anebo se zhoršuje celkový stav organismu.